Zrak je důležitý

bryle

 Oči jsou jedním z nejdůležitějších lidských orgánů, protože díky nim dostaneme zhruba 90% informací o světě kolem nás. Avšak minimálně polovina českého obyvatelstva se setkalo s problémy zraku, jako jsou krátkozrakost, dalekozrakost, šedý zákal a další. Světová zdravotnická organizace je přesvědčena, že zhruba 80% očních onemocnění a poškození lze odstranit.

Chcete-li zachovat dobrý zrak, je třeba dodržovat zdravý životní styl, jíst správně a přestat kouřit. Odborníci radí používat produkty, které posilují krevní cévy v očích: borůvky, černý rybíz, mrkev, čerstvé bylinky: kopr, petržel, salát, zelené cibulky.

Umělé světlo, TV s plochou obrazovkou, počítačový monitor, videohry mají negativní vliv na zdraví očí. Dbejte na to, aby vaše pracoviště bylo dobře osvětlené, provádějte speciální cvičení pro oči a pravidelně navštěvujte očního lékaře.

Udržet oční zdraví pomáhá zařízení Nuga Best.  Vytažení páteře a masáž uvolňuje zaskřípnuta nervová zakončení v oblasti krční páteře, odpovídající za zrak. Mírní únavu zraku a zlepšuje krevní oběh.

Starejte se o svůj zrak.